Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Midrasz Lab 3 – Aseret Hadibrot Prezentacja Projektu | Project Presentation

lut 17, 2015 @ 6:15 pm - 7:00 pm

Prezentacją projektu Midrasz Lab, na której przedstawimy nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz przybliżymy plan działania dotyczący nadchodzącej edycji projektu.

Sukces poprzednich edycji projektu Midrasz Lab, podczas których studiowaliśmy 5 Megilot (zwojów) i 5 Ksiąg Tory pokazał, że połączenie studiowania klasycznych żydowskich tekstów z ich współczesną interpretacją i przełożeniem na język sztuki, może zaowocować w powstanie niezwykłych, wizualnych oraz muzycznych komentarzy.W nadchodzącej już III edycji projektu  – „Midrasz Lab: Aseret HaDibrot” skupimy się na nauce fragmentów Tory i Midraszy dotyczących „Aseret HaDibrot” (10 Przykazań) i podejmiemy wyzwanie stworzenia pięciu artystycznych midraszy.
 
Na trzecią edycję projektu Midrasz Lab złoży się 5 części edukacyjnych, podczas których w ramach sesji edukacyjnych będziemy studiować oryginalny tekst Dziesięciu Przykazań, a także teksty towarzyszące i rozmaite interpretacje zaczerpnięte z żydowskiej Tradycji. Kulminacją każdej części edukacyjnej będzie Artystyczne Laboratorium, w wyniku którego powstanie midrasz (interpretacja) artystyczny jak np. spektakl lalkowy dla dzieci na temat Dziesięciu Przykazań czy instalacja artystyczna łącząca malarstwo i słowo oraz współczesny muzyczny midrasz będący opracowaniem tradycji lamentacji. To wszystko już w nadchodzącym roku!

Szczegóły

Data:
lut 17, 2015
Godzina:
6:15 pm - 7:00 pm

Organizator

Beit Kraków
Email
kontakt@beitkrakow.org
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

JCC Kraków
Miodowa 24
Kraków, Poland
+ Google Map