Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szacharit Pesach Dzien 1 @ zoom. j. hebrajski, czeski, polski. Prowadzenie: Rabin Tanya Segal

mar 28, 2021 @ 10:30 am - 12:00 pm

Pesach 5781Przed nami Szabat Hagadol a po nim od razu Pesach. Pesach to tylko z pozoru święto o znaczeniu głównie historycznym. W istocie Pesach to współczesna, aktualna dyskusja „tu i teraz” na kluczowy i podstawowy temat – temat naszej wolności. Czym jest wolność? Jak ją zdobywamy? Kiedy następuje ten moment, gdy człowiek decyduje, że nie może już dłużej pozostawać w niewoli? Hagada – historia o naszym wyjściu z Egiptu wzbogacona o dawne i współczesne komentarze, łączy pokolenia i nieprzerwanie stanowi niewyczerpane źródło pytań i odpowiedzi, podstawę do dyskusji, ale też do wspólnego świętowania i radowania się tym, że jesteśmy wolnymi ludźmi.

Członków i przyjaciół Beit Kraków, którzy chcieliby połączyć się na Seder na zoom, 27.03.2021 g.19:00 – zapraszamy! (zwykły link szabatowy)

Seder prowadzi Rabin Tanya Segal. Seder będzie w j. polskim i hebrajskim z tłumaczeniem na czeski. Jeśli ktoś miałby kłopot z instalacją zooma lub jakiekolwiek wątpliwości – prosimy o kontakt!!

Wszystkich naszych członków i przyjaciół (jak zwykle) prosimy też o wpłatę świątecznej tzedaka na cele naszej działalności na www.beitkrakow.org/tzedaka/

kontakt: kontakt@beitkrakow.org

Życzymy Wam radosnego święta Pesach!

Szabat Szalom & Pesach Sameach Wekaszer!

Działalność reformowanej społeczności Beit Kraków jest możliwa dzięki staraniom i darowiznom członków i przyjaciół oraz dzięki wsparciu fundacji Centrum Judaizmu Postępowego w Krakowie www.tempel.pl

 

Szczegóły

Data:
mar 28, 2021
Godzina:
10:30 am - 12:00 pm

Organizatorzy

Centrum Judaizmu Postępowego – www.tempel.pl
Beit Silesia
Beit Kraków
Gmina Żydowska w Ostrawie – www.kehila-ostrava.cz

Miejsce wydarzenia

on-line