Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tikkun Leil Szawuot 5780 – Lekcja: „To są rzeczy, które nie mają miary” (Miszna Pe’a 1)

maj 28, 2020 @ 8:30 pm - 9:30 pm

„To są rzeczy, które nie mają miary: kraj pola (micwa Pe’a), pierwsze plony (micwa Bikurim), zjawianie się (w Świątynii 3 razy do roku), pomnażanie dobroczynności (gemilut chasadim), nauka Tory.

To są rzeczy, których człowiek spożywa owoc na tym świecie, a zasługa pozostaje mu do życia przyszłego: szacunek dla ojca i matki, pomnażanie dobroczynności, wczesne zjawianie się w domu nauki rano i wieczorem, przyjmowanie gości, opieka nad chorymi, wyposażanie narzeczonych, odprowadzanie zmarłych, nabożność w modlitwie i gorliwość do czynienia pokoju między człowiekiem i jego towarzyszem. A nauka Tory równoważna jest wszystkiemu.”

— Miszna Pe’a 1:1

אֵלּוּ דְבָרִים שֶׁאֵין לָהֶם שִׁעוּר. הַפֵּאָה, וְהַבִּכּוּרִים, וְהָרֵאָיוֹן, וּגְמִילוּת חֲסָדִים, וְתַלְמוּד תּוֹרָה. אֵלּוּ דְבָרִים שֶׁאָדָם אוֹכֵל פֵּרוֹתֵיהֶן בָּעוֹלָם הַזֶּה וְהַקֶּרֶן קַיֶּמֶת לוֹ לָעוֹלָם הַבָּא. כִּבּוּד אָב וָאֵם, וּגְמִילוּת חֲסָדִים, וַהֲבָאַת שָׁלוֹם בֵּין אָדָם לַחֲבֵרוֹ, וְתַלְמוּד תּוֹרָה כְּנֶגֶד כֻּלָּם — פֵּאָה א א

 

Członków i przyjaciół Beit Kraków zapraszamy do podłączenia się na Zoomie na ten sam link, na którym dotychczas odbywały się Szabaty i Święta. 

Gości prosimy o kontakt na adres kontakt@beitkrakow.org lub kontakt bezpośrednio z Rabin Tanyą Segal w celu omówienia uczestnictwa.

Postępowa Społeczność Żydowska Beit Kraków jest niezależną organizacją działającą dzięki darowiznom oraz wolontaryjnej pracy swych członków i przyjaciół. Wszystkich dołączających do naszych wydarzeń, tradycyjnie prosimy o przekazanie stosownej darowizny (tzedaka) na pokrycie kosztów organizacyjnych
i działalność statutową.

 

Modlitwy i studiowanie w języku polskim i hebrajskim (z tłumaczeniem na czeski)

prowadzi: Rabin Tanya Segal

Szczegóły

Data:
maj 28, 2020
Godzina:
8:30 pm - 9:30 pm

Organizatorzy

Beit Kraków
Beit Silesia
Gmina Żydowska w Ostrawie – www.kehila-ostrava.cz

Miejsce wydarzenia

on-line