Motywy purimowe w Krakowskiej tradycji ludowej – spektakl z muzyką na żywo i elementami tańca nowoczesnego |Performance with live music and contemporary dance – Purim motives in the Krakow’s folk tradition

Zapraszamy na wyjątkowy muzyczny spektakl (27 i 28 marca, g. 19:00) z wirtuozowską muzyką na żywo oraz elementami tańca nowoczesnego, oparty na historycznych motywach purimowych w tradycji ludowej Miasta Krakowa. Wesoła i radosna karnawałowa atmosfera Purimowa ma w sobie dużo ukrytych warstw, a bogata literatura midraszowa (interpretacyjna) wokół głównego tekstualnego źródła – Księgi Estery – odsłania ukrytą treść. Spektakl „Konik Kazimierski” został zrealizowany przez Teatr Żydowski w Krakowie – Teatr Midraszowy na podstawie odnalezionych w archiwach miasta Kraków historycznych osiemnastowiecznych śladów Krakowskiej tradycji ludowej o charakterze purimowym. Spektakl, w którym historia miasta opowiedziana jest językiem karnawałowego teatralnego przedstawienia, malarstwa, pieśni muzyki i tańca w równym stopniu przemawia do dzieci, młodzieży i dorosłych.

BILETY do nabycia w Centrum Kultury Żydowskiej, ul. Meiselsa 17 oraz na stronie www.jewishtheatrefestival.pl.
Zniżki dla dzieci, młodzieży seniorów i grup. Więcej informacji na stronie Teatru www.teatr-zydowski.krakow.pl/konik
Serdecznie Zapraszamy!

[Włącz dźwięk!]

Konik Kazimierski – spektakl z muzyką na żywo i elementami tańca nowoczesnego

[Włącz dźwięk!] Międzynarodowy Dzień Teatru uczcimy wyjątkowym muzycznym spektaklem z wirtuozowską muzyką na żywo oraz elementami tańca nowoczesnego, oparty na historycznych motywach purimowych w tradycji ludowej Miasta Krakowa. Wesoła i radosna karnawałowa atmosfera Purimowa ma w sobie dużo ukrytych warstw, a bogata literatura midraszowa (interpretacyjna) wokół głównego tekstualnego źródła – Księgi Estery – odsłania ukrytą treść. Spektakl „Konik Kazimierski” został zrealizowany przez Teatr Żydowski w Krakowie – Teatr Midraszowy na podstawie odnalezionych w archiwach miasta Kraków historycznych osiemnastowiecznych śladów Krakowskiej tradycji ludowej o charakterze purimowym. Spektakl, w którym historia miasta opowiedziana jest językiem karnawałowego teatralnego przedstawienia, malarstwa, pieśni muzyki i tańca w równym stopniu przemawia do dzieci, młodzieży i dorosłych.Konik Kazimierski – spektakl z muzyką na żywo i tańcem27 i 28 marca, g. 19:00BILETY do nabycia w Centrum Kultury Żydowskiej, ul. Meiselsa 17 oraz na stronie www.jewishtheatrefestival.pl.Zniżki dla dzieci, młodzieży seniorów i grup. Więcej informacji na stronie Teatru www.teatr-zydowski.krakow.pl/konikSerdecznie Zapraszamy!

Opublikowany przez Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru Poniedziałek, 18 marca 2019

 

Podobne Wpisy | Related posts